Българският полузащитник Благой Георгиев игра цял мач за Рубин при трудната домакинска победа срещу македонския вицешампион Работнички с 1:0 в реванш от плейофите на Лига Европа. Първата среща в Скопие бе завършила 1:1 и така с общ резултат 2:1 руският тим се добра до груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир.

На реванша в Казан Благой Георгиев и съотборниците му доминираха и търсеха по-настойчиво успеха. В 35-ата минута бразилският полузащитник Карлос Едуардо се възползва от извеждащо подаване на Максим Канунников и вкара единствения гол в мача.

След почивката Рубин продължи да атакува в търсене на успокоително второ попадение, но така и не успя да преодолее сгъстената отбрана на гостите. В последните секунди Благой Георгиев получи жълт картон.

Рубин (Казан) – Работнички 1:0
(в първия мач 1:1, общ резултат 2:1)
1:0 Карлос Едуардо (35)