Манчестър Юнайтед се класира по убедителен начин за груповата фаза на Шампионската лига. „Червените дяволи” разгромиха белгийския Брюж с 4:0 като гост в мач-реванш от плейофите на турнира. Първата среща на „Олд Трафорд” завърши 3:1 за Юнайтед. В герой на мача се превърна Уейн Рууни. Английският национал реализира впечатляващ хеттрик за успеха. Рууни се разписа в 20-ата, 49-ата и 57-ата минута. Андер Ерера (63) направи мизерията на „селяните” пълна. В 81-ата минута гостите дори можеха да направят победата си още по-убедителна, но Хавиер Ернандес пропусна дузпа.

Първо Уейн се възползва от пас на Депай и откри с първото си попадение за сезона. После нов пробив на Депай завърши с центриране към Ерера и пас на последния към оставения непокрит Рууни, който удвои - 0:2. Скоро дойде и третото попадение на щурмовака, преди техничното изпълнение на Ерера за четвъртия гол.

Брюж - Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Уейн Рууни (20), 0:2 Уейн Рууни (49), 0:3 Уейн Рууни (57), 0:4 Андер Ерера (63)
(1:3 в първата среща)