Гол в последната секунда на добавеното петминутно продължение класира ЦСКА напред в турнира за Купата на България. „Червените” надделяха с 1:0 над Септември на стадион „Българска армия” на финала на Зона „София”, а в герой за тима се превърна Преслав Йорданов, който реализира попадението.

Срещата се запомни със спорното съдийство на Вихрен Манев, който може да се каже, че ощети и двата тима. Реферът първо не зачете гол на ЦСКА, а в края на мача не отсъди дузпа за Септември.

Срещата започна с масиран натиск на ЦСКА и няколко положения пред вратата на Емил Петров. „Червените” пресираха своя противник още от неговата половина и логично създадоха голови положения. Още при първото от тях се стигна до много спорна ситуация.
Головодов центрира към Чорбаджийски, който стреля от въздуха. Вратарят на Септември Емил Петров изби, но видимо топката тупна с целия си обем зад голлинията, преди да бъде уловена от него. Играчите на ЦСКА вдигнаха радостно ръце, но съдиите не отчетоха гол и играта продължи при резултат 0:0. Телевизионните повторения показаха, че гол за „червените” има, а Вихрен Манев неправилно не зачете попадението.

Септември отвърна с опасен удар на Анатоли Тодоров, който обаче рикошира в защитник на ЦСКА и излезе в корнер. Играчите на Николай Митов създадоха още едно положение, но Русев не стреля добре.

Пред вратата на Емил Петров продължи да бъде горещо до 30-ата минута, но играчите на Христо Янев не успяха да реализират. Последните минути на първата част бяха изнервени и играчите на двата тима получиха няколко жълти картона, а гол така и не падна.
През втората част „червените” продължиха да действат по-активно, но отбраната на Септември се справяше с набезите. Емил Петров пък бе вездесъщ на вратата и не позволяваше топката да навести мрежата му.

В последните 10 минути на редовното време „червените” се втурнаха ва банк, усещайки приближаващата рулетка на дузпите. Костадин Хазуров се озова очи в очи с Емил Петров, но ударът му срещна страничната греда. Септември направи всичко по силите си, но не успя да удържи равенството.

Вихрен Манев даде петминутно продължение, в което на терена стана горещо. В последната си атака играчите на Септември имаха сериозни претенции за дузпа. При центриране отдясно топката се удари в ръката на Кирил Динчев в наказателното поле. Манев обаче прецени, че няма основания да отсъжда дузпа. Още в следващата атака, която бе последна в срещата, Преслав Йорданов прониза Емил Петров. Нападателят се пребори добре с Роналд Донев за една центрирана топка и с мощен удар не остави шансове на стража на Септември.

Пред ЦСКА предстои следващата фаза на турнира за Купата на България, която е зона „Югозападна България”.

Септември – ЦСКА 0:1
0:1 Преслав Йорданов (90+5)

Срещата по минути - ТУК!

Септември:
12.Емил Петров, 5.Николай Николов, 4.Роналд Доневjalt.jpg, 3.Стоян Предев, 8.Мартин Димитров, 16.Димитър Андонов, 14.Илиян Гаровjalt.jpg, 18.Георги Русевjalt.jpg (84-6. Димитър Воденичаров), 7.Петър Тончев (smqna.jpg14-10. Христо Славеев), 15.Анатоли Тодоров, 9.Антонио Павлов (smqna.jpg60-13. Асен Чандъров)
Резерви: 1. Кристиян Дяков, 20. Михаел Кисьов, 6. Димитър Воденичаров, 17. Кирил Брестовички, 13. Асен Чандъров, 10. Христо Славеев, 19. Кристиан Петров
Треньор: Николай Митов

cska.JPG
ЦСКА:
1. Анатоли Господинов, 3. Кирил Динчев, 4. Борислав Чорбаджийски, 5.Иво Иванов (smqna.jpg46-13. Йордан Йорданов), 8.Борис Галчевjalt.jpg, 9. Преслав Йордановtopka.jpg, 11.Павел Головодов (smqna.jpg75-23. Владислав Узунов), 14.Самир Аясс, 21.Виктор Райчев, 22.Николай Цветковjalt.jpg (smqna.jpg65-24. Костадин Хазуров), 25.Ангел Грънчов
Резерви: 15. Слави Петров, 2. Васил Попов, 13. Йордан Йорданов, 16. Петър Витанов, 17. Милен Кикарин, 23. Владислав Узунов, 24. Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Съдия: Вихрен Манев
Стадион: "Българска армия"