Динамо (Загреб) отново ще играе в груповата фаза на Шампионската лига. Хърватският гранд разгроми албанския Скендербеу с 4:1 в реванша от плейофите и след 2:1 в първата среща продължава напред с общ резултат 6:2.

Домакините имаха пълно надмощие над отстъпващия по класа съперник и можеха да запишат и още по-убедителен успех. Нашият национал Венцислав Христов влезе като резерва за гостите. Бившият нападател на Берое и Локо (Сф) се появи в игра в 78-ата минута на мястото на Лиридон Латифи.

В герой на мача се превърна Ел - Арби Хилал Судани. Алжирецът откри резултата още в 9-ата минута, а в 80-ата заби и последния гол за Динамо. Бразилецът Ешкердиня (10) върна за кратко надеждите на „планинските вълци”, но твърде бързо ентусиазмът им беше охладен. Армин Ходжич (15) се разписа за 2:1, а Жереми Таравел (55) направи 3:1. Малко след почивката Динамо остана с 10 души на терена, след като Сантос получи червен картон, но това с нищо не промени събитията.

Динамо Загреб – Скендербеу 4:1
1:0 Ел - Арби Хилал Судани (9), 1:1 Ешкердиня (10), 2:1 Армин Ходжич (15), 3:1 Жереми Таравел (55), 4:1 Ел - Арби Хилал Судани (80)
(2:1 в първата среща)