Израелският Макаби (Тел Авив) достигна до мечтано участие в групите на Шампионската лига. Тимът, воден от изгонения от „Левски” преди време Славиша Йоканович, елиминира считания за фаворит Базел след 1:1 на реванша от плейофите. В Швейцария преди това момчетата на сърбина Йока бяха извоювали героично, но и късметлийско 2:2.

Всичко започна отлично за гостите, които поведоха още в 11-ата минута с гол на Лука Цуфи от пряк свободен удар. Отговорът на Макаби не закъсня. В 24 - ата минута Еран Захави изравни. Нападателят получи пас зад гърба на отбраната от Митрович, надбяга тромавия Валтер Самуел и опъна мрежата зад вратаря Томаш Вацлик - 1:1.

В тима на гостите е нашият национал Иван Иванов. Русия обаче дълго време лекува контузия и ще бъде на линия за игра чак през октомври.

Макаби Тел Авив - Базел 1:1

0:1 Лука Цуфи (12), 1:1 Еран Захави (24)
(2:2 в първата среща)