Шампионът на КХЛ за миналия сезон СКА (Санкт Петербург) започна със загуба новия шампионат. Тимът от бреговете на река Нева отстъпи с 3:4 след продължения на първенеца от редовния сезон на миналия шампионат ЦСКА (Москва). Срещата беше официалното откриване на новото първенство, а „армейците“ от руската столица получиха трофея Купа на откриването.

Александър Радулов даде аванс на ЦСКА (Москва) половин минута след началото на втората третина от мача, но две минути по-късно Йоаким Линдстрьом изравни. В средата на периода Никита Зайцев възстанови аванса на гостите с гол при числено предимство, а Максим Чудинов изравни шест минути по-късно, когато тимът му беше с човек повече на леда.

Московчани отново излязоха напред в резултата пет минути след началото на третата част чрез попадение на Игор Ожиганов. Само две минути и половина по-късно Иля Ковалчук изравни при числено предимство на СКА (Санкт Петербург). Шампионите обаче бяха покосени от внезапна смърт с гола на Джеф Плат само 25 секунди след началото на продължението.