Оборище и Банско завършиха 2:2 на стадион "Орчо войвода" в Панагюрище в среща от 5-ия кръг на "Б" група. Спечелената точка за гостите от Банско е първа на чужд терен за тях през този сезон, докато за панагюрци това бе първа загуба на точки пред собствена публика. Срещата се игра на тежък терен, а дъждът допълнително усложни задачата на 22-мата играчи на терена.

Гостите от Банско си осигуриха комфортна преднина от две попадения, които дойдоха след автоголове на футболисти на Оборище. Резултатът бе открит в 20-ата минута от Мартин Димов. Бранителят изненада вратаря Ивайло Яначков за 0:1. В 57-ата ситуацията за домакините стана почти безнадеждна, защото падна втори гол в тяхната мрежа, дело на капитана Никола Иванов - Шейха. След направените смени от страна на наставника на Оборище Танчо Калпаков, "воеводите" се активизираха и се хвърлиха в тотален щурм, който донесе частичен успех. В 67-ата Никола Иванов "изкупи" греха си с попадение в мрежата на Божидар Стойчев за 1:2. В 69-ата резервата Григор Долапчиев се разписа за 2:2. Острието можеше да донесе и победата на домакините от Панагюрище, но в 87-ата минута негов удар срещна гредата.

Оборище (Панагюрище) – Банско 2:2
0:1 Мартин Димов (20-автогол), 0:2 Никола Иванов (57-автогол), 1:2 Никола Иванов (67), 2:2 Григор Долапчиев (69)

Оборище: 1. Ивайло Яначков, 3. Мартин Димов, 4. Иван Иванов, 5. Мартин Василев, 7. Владимир Каптиев (84 м. - 18. Владимир Бахъров), 8. Иван Колев (53 м. - 9. Григор Долапчиев), 11. Георги Нетов (59 м. - 15. Обаси Окечукво), 13. Никола Иванов - капитан, 17. Ивайло Димитров, 23. Ели Маркес, 16. Калоян Цветков.

Банско: 1. Божидар Стойчев, 6. Георги Кременлиев, 13. Димитър Везалов, 22. Николай Дичев, 3. Костадин Слаев, 24. Любомир Витанов, 10. Красимир Илиев (71 м. - 4. Васил Туджаров), 8. Руслан Иванов, 19. Янислав Иванов (63 м. - 21. Борислав Хазуров), 11. Атанас Чепилов, 7. Георги Фикийн.