ЦСКА с лекота мина през третото си препятствие в Югозападната "В" група. Пред около 5000 свои привърженици на "Армията" избраниците на Христо Янев отвяха със 7:0 Чепинец (Велинград). Победата е най-убедителната за "червените" от началото на сезона. Припомняме, че в първите си два мача във "В" група ЦСКА надделя с по 3:0 срещу Струмска слава (Радомир) и Септември (София).

В домакинството на Чепинец "армейците" доминираха през цялото време и дори пропуснаха да постигнат още по-изразителен успех. Още до 12-ата минута ЦСКА стигна до класическото 3:0. Костадин Хазуров откри от дузпа в 7-ата, а в 9-ата удвои. В 12-ата точен беше и Йордан Йорданов, след което блесна младокът Павел Головодов. 17-годишният атакуващ халф влезе като принудителна смяна в 18-ата минута на мястото на получилия контузия Александър Александров и привлече вниманието. В 33-ата Головодов направи 4:0 с глава, в 39-ата капитанът Борис Галчев отбеляза директно от пряк свободен удар - 5:0, като при този резултат дойде почивката. През втората част домакините вкараха само две попадения. Головодов отбеляза втория си гол в мача в 50-ата минута, когато се разписа с прецизен удар от границата на наказателното поле, хвърляйки в екстаз публиката по трибуните.

След това "червените" намалиха темпото, последваха няколко пропуска пред вратата на Чепинец, докато за гостите Аспарух Василев можеше да вкара почетен гол в 66-ата, но Стоян Колев не позволи да бъде преодолян, след като юношата на ЦСКА се озова очи в очи срещу него.

В 85-ата Самир Аясс също се нареди до голмайсторите, разписвайки се за крайното 7:0 след центриране на Хазуров.

ЦСКА продължава да е на върха в Югозападната "В" група с пълен актив от 9 точки след трите победи до момента. Головата разлика на "червените" е 13:0.

Следващият мач на ЦСКА е срещу Септември (София) - финал от областните квалификации зона "София" от турнира за Купата на България. Двубоят е в сряда от 18:45 часа на "Армията".
СТЕФАН РАЛЧЕВ/БЛИЦ

Maчът по минути - ТУК!

ЦСКА - ЧЕПИНЕЦ (Велинград) 7:0
1:0 Костадин Хазуров (7-дузпа), 2:0 Костадин Хазуров (9), 3:0 Йордан Йорданов (12), 4:0 Павел Головодов (33), 5:0 Борис Галчев (39), 6:0 Павел Головодов (50), 7:0 Самир Аясс (85)

ЦСКА: 12.Стоян Колев, 4. Чорбаджийски, 6.Александър Бранеков, 25.Ангел Грънчов jalt.jpg, 8.Борис Галчев (к) topka.jpg (54 smqna.jpg 22.Николай Цветков), 10.Александър Александров (18 smqna.jpg 11.Павел Головодов topka.jpg topka.jpg), 13.Йордан Йорданов topka.jpg, 14.Самир Аясс topka.jpg, 17.Милен Кикарин, 20.Станислав Маламов (46 smqna.jpg 23.Владислав Узунов), 24.Костадин Хазуров topka.jpg topka.jpg
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 2.Васил Попов, 9.Преслав Йорданов, 11.Павел Головодов, 21.Виктор Райчев, 22.Николай Цветков, 23.Владислав Узунов
Треньор: Христо Янев

ЧЕПИНЕЦ: 1.Илиян Георгиев, 19.Пламен Гигов, 5.Мартин Костов, 6.Николай Байраков (к) jalt.jpg, 11.Славян Костадинов, 14.Алек Манолов, 4.Георги Дончев, 10.Милен Иванов, 9.Христо Сталев, 7.Игнат Дамянов, 18.Аспарух Василев
Резерви: 12.Илиян Брадваров, 21.Деян Костадинов, 15.Дейвид Пенчев, 20.Михаил Михайлов, 3.Вълчо Илиев, 2.Силвестър Атанасов, Илиян Гигов
Треньор: Атанас Стоилов