Горнооряховският Локомотив се върна на победния път, надделявайки с 2:0 срещу съименника си от Мездра. Мартин Райнов и Антоний Балъков станаха автори на двата гола за успеха.

Играчите на Сашо Ангелов започнаха напористо и за четвърт час вече бяха създали четири положения, пише Sport-vt. В 7-ата минута Красен Трифонов центрира от корнер и Мартин Райнов стреля с глава, но топката тупна в земята и бе уловена от вратаря Иванов. Хубав рейд на Тони Балъков между защитата две минути по-късно завърши с опасен удар до десния стълб. Още при следващата атака пък Желев с глава стреля в аут. Защитата от Мездра така и не успяваше да се справи с центриранията от фланговете. Така падна и първият гол. В 23-ата минута Байдаков спечели корнер и след изпълнението му високият Мартин Райнов се извиси над мездренската отбрана и с глава забоде топката в мрежата – 1:0.

После обаче темпото спадна и до почивката нямаше нови чисти положения с изключение на 33-ата минута, когато Мариян Иванов се включи в атака и също с глава по чудо не вкара второ попадение. Гостите от Mездра през първата част изобщо не застрашиха вратата на домакините и за Пламен Колев нямаше абсолютно никаква работа. Веднага след почивката треньорът на съперника Иван Редовски влезе в игра, а освен това се появи и Цветанов на мястото на контузилия се Георги Стоичков и това оживи играта на Локо (Мз). Гостите изнесоха играта напред, но положенията отново бяха пред тяхната врата. В 50-ата минута след центриране капитанът им Петър Василев едва не си отбеляза автогол. В средата на полувремето пък Фиданин отправи опасен удар, но вратарят Иванов успя да избие.

Много силно игра Мартин Райнов, отново най-креативен бе Красен Трифонов, а в защита Мариян Иванов отново бе безупречен. Опасен удар към рамката отправи отново Райнов, но след рикошет топката излезе в корнер. Дъждът над стадион „Локомотив” се засили и на терена се обрезуваха локви, което съвсем затрудни опитите за каквато и да е технична игра. Всичко се реши в 77-ата минута, когато Трифонов проби отдясно и върна на Фиданин, който центрира пред вратата. Стана меле, при което вратарят Иванов изби тъпката към Балъков и той находчиво я прати в мрежата – 2:0.

Едва сега гостите от Мездра се разиграха и потърсиха нещо повече в атака. В 76-ата минута Петър Димитров изстреля силен шут над напречната греда, а минута по-късно мездренци отправиха първия си точен удар към вратата. Ударът на Георги Какалов обаче бе уволен от Колев. Две минути по-късно нов удар на Петър Димитров бе спасен от вратаря. Горнооряховци обаче не допуснаха изненада, а в падналия на стадиона мрак в продължението на мача двата отбора се сдърпаха на терена и настана меле, което реферът приключи с два жълти картона. Така Локомотив (ГО) стигна заслужено до първия си домакински успех този сезон, а след последния сигнал играчите направиха от доста време насам и „влакче на победата”.

Съставът на Локомотив (Горна Оряховица): Колев,  М. Иванов, Пенев, Харизанов (17 Мицаков), Фиданин, Михайлов, Райнов, Балъков, Желев (90 Савов), Байдаков (72 Димитров), Трифонов