Берое и "Ботев" (Пд) завършиха 0:0 в мач от 6-ия кръг на „А” група. Преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание в памет на Динко Димитров. Бившият национал почина тази седмица на 53-годишна възраст.

Сблъсъкът не предложи кой знае какви емоции на публиката. Интересните положения пред двете врати се брояха на пръсти. В 38 – ата минута Даниел Генов от гостите стреля отдалеч по тревата към долния ляв ъгъл, Макенджиев плонжира и изби в корнер.

Секунди преди почивката Георги Божилов би без забавяне от границата на пеналта, Голас се разтегна и отрази шута. Отново стража на „канарчетата” се намеси отлично след опасен удар на Петков. В 77-ата минута беше най-спорната ситуация в мача. Резервата Спас Делев вкара топката в мрежата от пряк свободен удар. Домакините вдигнаха триумфално ръце, но радостта им беше твърде кратко. Съдията Стефан Павлов отмени попадението заради спорна засада на Елиаш.

Тимът на треньора Петър Хубчев е без загуба от началото на сезона в първенството.

Срещата по минути - ТУК

Берое - "Ботев" (Пд) 0:0

Резултат с изображение за бероеБерое: 22. Благой Макенджиев, 4. Венелин Филиповjalt.jpg, 6. Иво Иванов (к)jalt.jpg, 24. Венцислав Василев (smqna.jpg65 - 70.Том), 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоманjalt.jpg, 21. Елиаш, 14. Георги Божилов, 73. Стивън Петков (smqna.jpg69 - 77.Спас Делевjalt.jpg), 20. Неманя Милисавлевич, 7. Георги Андонов (smqna.jpg72 - 9. Станислав Костов)
Резерви: 23. Илко Пиргов, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 70. Том, 17. Иван Коконов, 77. Спас Делев, 9. Станислав Костов
Старши треньор: Петър Хубчев

"БОТЕВ" (ПД): 1. Виктор Голас, 11. Йордан Христов (к), 6. Даниел Златков, 22. Пламен Николов, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтановjalt.jpg, 88. Милен Гамаковjalt.jpg, 96. Даниел Геновjalt.jpg ( (smqna.jpg90+4 - 18. Радослав Терзиев), 10. Серкан Юсеин jalt.jpg(smqna.jpg63 - 4. Владимир Айтов), 8. Божидар Васев, 9. Александър Колев (smqna.jpg90+2 - 39. Димитър Алексиев)
Резерви: 84. Валентин Галев, 4. Владимир Айтов, 13. Кристиян Казаков, 18. Радослав Терзиев, 26. Валентин Томов, 28. Филип Филипов, 39. Димитър Алексиев
Старши треньор:Ермин Шиляк