Черно море победи с минималното 1:0 Монтана в мач от 6 кръг на "А" група. Единственото попадение бе автогол на защитника на гостите Асен Георгиев в 51-ата минута. Варненци прекъснаха серия от две поредни загуби и се върнаха на пътя на успеха. Тимът вече има 8 точки и е в средата на класирането, докато Монтана остава с 5.

Първото полувреме бе изключително скучно. Домакините имаха епизодични опити за нещо по-опасно, но така и не стигнаха до чисто голово положение. Играта се пораздвижи след почивката. В 51-ата минута Бурабия центрира отляво и в борбата за високата топка Асен Георгиев с глава си вкара автогол. Треньорът на Монтана Ферарио Спасов веднага реагира с двойна смяна, като вкара в игра Здравко Лазаров и Алби Дости. Домакините обаче продължиха да играят доста по-добре и в 71-ата минута удариха греда. Вилиян Бижев проби хубаво отляво, влезе в наказателното поле и стреля. Вратарят Христо Иванов отрази удара, след което топката се удари в левия страничен стълб. Минута след това отново Бижев бе в центъра на събитията. Нападателят от няколко метра не успя да прати топката в опразнената врата, а стреля в аут. В заключителните секунди гостите от Монтана стигнаха до корнер. След центрирането Поплатник игра с ръце и вкара топката във вратата, но попадението правилно не бе зачетено.