Лудогорец победи Пирин с 3:0 като гост в първи мач от 6-ия кръг на "А" група. По този начин разградчани излязоха на първо място във временното класиране с 13 точки. Литекс е втори с 11, Славия е на трета позиция с 10. Домакните пък са на последно място в класиране само с 1 точка и са един от най-сериозните кандидати за изпадане. Те записаха вече 5 поредни загуби без отбелязан гол в първенството.

Двама футболисти вкараха своите дебютни голове за Лудогорец. Младокът Александър Василев откри в 21-ата минута, а румънецът Клаудиу Кешеру (37,61) довърши „орлетата” с дубъл. Той бе може би и най-добрият на терена. Гостите уцелиха и три греди. За първи път от много време насам пък титулярният вратар на разградчани Владо Стоянов започна от резервната скамейка. Вместо него титуляр беше Милан Борян.

Тимът на Лудогорец тотално домнираше на „Христо Ботев” и пропусна да запише още по-убедителен успех. В 16-ата минута Козмин Моци засече центриране от фланга и с глава уцели непречната греда. Само 5 по-късно гостите поведоха с 1:0 след гол на младока Александър Василев. След грешка в отбраната на домакините Кешеру излезе в чиста позиция и уцели гредата. Отбитата топка беше посрещната от непокрития Василев, който технично прехвърли вратаря Костов - 0:1! Скоро след това халфът на домакините Еденилсон получи контузия и принудително напусна терена. В 37-ата минута Кешеру вкара първото си попадение за Лудогорец. Той се възползва от поредната грешка в отбраната на домакините и с левия крак препарира безпомощния Костов за 0:2.

В 58 – ата минута отново румънският нападател центрира от корнер и топката се отби от дясната греда на Пирин. Секунди по-късно дойде и най-чистото положение за домакините. Тошев стреля коварно, но Борян спаси.

В 61-ата минута разликата стана класическа. Мисиджан проби отляво и центрира към непокрития в наказателното поле Кешеру. Румънецът хладнокръвно засече топката в мрежата за 0:3.

Мачът по минути - ТУК

Пирин - Лудогорец 0:3
0:1 Александър Василев (21), 0:2 Клаудиу Кешеру (37), 0:3 Клаудиу Кешеру (61)

pirin.JPGПирин: 76.Красимир Костов, 18.Юлиан Попевjalt.jpg, 5. Александър Дюлгеров, 14.Стилиян Николов, 22.Богомил Дяковjalt.jpg, 11.Еденилсон Бергонси (smqna.jpg24 - 16. Венцислав Бенгюзовjalt.jpg), 24.Антон Костадинов, 7.Тони Тасевjalt.jpg, 17.Илия Карапетров (smqna.jpg80 -15. Димитър Благов), 10.Мартин Тошев (smqna.jpg70 - 8. Антонио Хаджииванов), 11.Маркиньос
Резерви: 1.Веселин Ганев, 33.Емил Виячки, 3. Румен Сандев, 19. Благой Наков
Треньор: Неделчо Матушев

22.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 26.Милан Борян, 19. Александър Василевtopka.jpg(smqna.jpg65 - 92. Джоди Лукоки), 15. Александър Александров, 27.Козмин Моци, 12. Абел Анисе, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков, 93.Върджил Мисиджан (smqna.jpg83 - 8. Лукас Саша), 84.Марселиньоjalt.jpg (smqna.jpg46 - 88.Вандерсон), 4. Сисиньо, 28. Клаудиу Кешеруtopka.jpgtopka.jpg
Резерви: 21. Владислав Стоянов, 77. Витиня, 11. Жуниор Кишада
Треньор: Едуард Ераносян