Борусия (Дортмунд) направи уникален обрат и спечели с 4:3 при визитата си на норвежкия Од в първа среща помежду им от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Домакините поведоха още в самото начало с гол на Йоне Самуелсен (2) след пад на Зекини, а след това последваха още две бързи попадения на Фредрик Нордквеле (20) и Еспен Рууд (22) за шок и ужас на „жълто-черните” от Дортмунд. Пиер-Емерик Обамеянг (34) все пак върна едно попадение до почивката.

През второто полувреме възпитаниците на Томас Тухес направиха истински подвиг. Японският национал Шинджи Кагава (47) и отново Пиер-Емерик Обамеянг (76) след пас на Марсел Шмелцер изравниха за 3:2, а в самия край арменецът Хенрих Мхитарян (85) донесе победата за вестфалци.

Реваншът на „Сигнал Идуна Парк” в Дортмунд е след седмица на 27 август (четвъртък) от 21:30 часа българско време.

Од – Борусия (Дортмунд) 3:4
1:0 Йоне Самуелсен (2), 2:0 Фредрик Нордквеле (20), 3:0 Еспен Рууд (22), 3:1 Пиер-Емерик Обамеянг (34), 3:2 Шинджи Кагава (47), 3:3 Пиер-Емерик Обамеянг (76), 3:4 Хенрих Мхитарян (85)