Българският полузащитник Благой Георгиев игра цял мач за Рубин, който направи равенство 1:1 при визитата си на Работнички в македонската столица Скопие в първа среща помежду им от плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

През първото полувреме съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката в 54-ата минута Петрович получи втори жълт картон и домакините останаха в намален състав. Гостите от Казан се възползваха от численото си предимство на терена и поведоха с гол на Гьокдениз Карадениз (68), като в тази атака участие взе и Благой Георгиев.

В самия край на срещата Работнички успя да изравни чрез Кирче Ристевски (85), въпреки че бе с човек по-малко на терена.

Реваншът в Казан е след седмица на 27 август (четвъртък) от 19:00 часа българско време, а Рубин остава фаворит, след като има и отбелязан гол на чужд терен.

Работнички – Рубин (Казан) 1:1

0:1 Кьогдениз Карадениз (68), 1:1 Кирче Ристевски (85)