Молдовският първенец Милсами, който острани Лудогорец в Шампионската лига, се добра до 1:1 у дома срещу френскяи гранд Сент Етиен в първия мач помежду им от плейофа за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

Гостите бяха по-активни и в 16-ата минута си спечелиха правото да изпълнят дузпа, но Ромен Амума пропусна от бялата точка. Амума се реваншира в 40-ата минута, когато даде пренина на френския тим. След почивката в 54-ата обаче същият този Амума си изкара червен картон и „зелените” доиграха мача в намален състав.

Милсами се възползва от численото си предимство на терена и в 56-ата минута изравни чрез Кристиан Бъд, но не успя да направи пълен обрат.

Реваншът във Франция е след седмица на 27 август (четвъртък) от 20:30 часа българско време, а Сент Етиен остава фаворит след гола си на чужд терен.