Отстранилият Уест Хям в миналия трети квалификационен кръг Астра (Гюргево) обърна у дома АЗ Алкмаар с 3:2 в първия им сблъсък от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Гостите взеха комфортна преднина с бързи попадения на Маркус Хенриксен (11) и Винсент Янсен (13), но румънският тим направи пълен обрат още до почивката. Първо Рик Болдрин (25) намали след пас на Будеску, а Денис Алибек (41) изравни за 2:2. В добавеното време на първата част Александру Дандеа (45+3) бе точен за 3:2 след нова асистенция на Будеску.

След почивката и двата тима имаха своите шансове за още попадения, каквито обаче така и не реализираха. Реваншът в Холандия е след седмица на 27 август (четвъртък) от 21:00 часа българско време.

Астра (Гюргево) – АЗ Алкмаар 3:2

0:1 Маркус Хенриксен (11), 0:2 Винсент Янсен (13), 1:2 Рик Болдрин (25), 2:2 Денис Алибек (41), 3:2 Александру Дандеа (45+3)