Базел и израелският Макаби завършиха 2:2 в инфарктен първи мач от плейофите на Шампионската лига. В тима на домакините е нашият национал Иван Иванов. Русия обаче дълго време лекува контузия и ще бъде на линия за игра чак през октомври.

Всичко започна перфектно за гостите, които са водени от бившия треньор на "Левски" Славиша Йоканович. Те поведоха след половин час игра след гол на "обичайния заподозрян" Еран Захави. Именно същият футболист на практика осигури достигането на отбора си до тази фаза след прекрасни изяви в предишните мачове в турнира.

Домакините обаче бързо се отърсиха от шока и стигнаха до изравнително попадение. Вкара го Матиас Делгадо от дузпа 9 минути по-късно. Бреел Емболо възпламени трибуните на "Сейнт Якоб Парк" в 88-ата минута с гол за Базел - 2:1. Вездесъщият Захави обаче изравни буквално с последния удар в мача и открадна победата на домакините - 2:2.

Реваншът в Светите земи обаче ще бъде изключително тежък за тима на Иван Иванов.

Базел (Швейцария) - Макаби Тел Авив (Израел) 2:2
0:1 Еран Захави (30), 1:1 Матиас Делгадо (39-дузпа), 2:1 Бреел Емболо (88), 2:2 Еран Захави (90+6)