Селтик победи шведския Малмьо с 3:2 в първи мач от плейофите на Шампионската лига. В герой на вечерта се превърна Лий Грифитс, който заби два гола за успеха на "детелините". Мачът започна перфектно за тях, след като още до 10-ата минута вече водеха с 2:0. Грифитс откри резултата още в 3-ата минута, а в 10-ата израелският национал Нир Битон покачи на 2:0. Надеждите на гостите за реми се съживиха след попадението на Йо Инге Бергет (52). Но само 10 минути по-късно на сцената излезе неудържимият днес Грифитс, който преодоля вратаря на Малмьо Йохан Виланд за 3:1. Когато всички вече очакваха последния съдийски сигнал при една бърза контраатака Бергет фиксира крайното 3:2 и запази надеждите на своя тим за класиране в групите на най-комерсиалния турнир.

Селтик (Шот) - Малмьо (Шв) 3:2
1:0 Лий Грифитс (3), 2:0 Нир Битон (10), 2:1 Йо Инге Бергет (52), 3:1 Лий Грифитс (62), 3:2 Йо Инге Бергет (90)