Вълшебната приказка за албанския Скендербеу е на път да приключи. Тимът на нашия национал Венцислав Христов загуби от Динамо Загреб (Хърв) с 1:2 в първи мач от плейофите на Шампионската лига и е пред отпадане от турнира. "Снежните вълци" трябва да сторят чудото на реванша в хърватската столица, за да продължат към групите.

Домакините започнаха агресивно, подкрепяни от фанатичната си публика. Скендербеу поведе в 37-ата минута. Бледи Шкемби простреля вратаря Едуардо след чудесно изпълнение от пряк свободен удар.

След паузата по-опитният тим на Динамо изравни играта и започна да поглежда по-смело към вратата на Ордер Шехи. Така се стигна и до 66-ата минута, когато алжирският национал Судани изравни - 1:1. Всички вече очакваха срещата да завърши наравно, когато Йосип Пиварич в 3-ата минута на добавеното време се разписа и сякаш обля трибуните със студен душ – 1:2.

Скендербеу (Алб) - Динамо Загреб (Хърв) 1:2

1:0 Бледи Шкемби (37), 1:1 Ел Арби Хилал Судани (67), 1:2 Йосип Пиварич (90+3)