Лацио си осигури крехък аванс след първата среща от плейофите на Шампионската лига. "Орлите" биха коравия Байер (Леверкузен) с 1:0 и ще треперят на реванша.

Те бяха по-активният отбор и заслужаваха повече победата. В 26-ата минута обаче Бендер от гостите стреля мощно отдалеч и намери лявата греда. Малко след това и Мирослав Клозе от домакините уцели греда. Любопитното е, че в кариерата си германецът има цели 11 гола срещу Байер.През втората част страхотно спасяване в 72-ата минута направи вратарят на Леверкузен Лено след удар на резервата Кейта.

Само 5 минути по-късно обаче сенегалският нападател вкара страхотен гол. Младокът тръгна от центъра на терена, пребори се с двама защитници на "аспирините" и хладнокръвно пусна топката покрай стража Лено за крайното 1:0. Реваншът в Германия е на 26 август.

Лацио - Байер Леверкузен 1:0

1:0 Балде Кейта (77)