Берое и Черно море завършиха 1:1 в последния двубой от 5-ия кръг на "А" група. Домакините от Стара Загора влязоха в срещата като четвърти в класирането, но при победа щяха да се изравнят с лидера Литекс. Черно море пък остава сред последните четири.

Гостите започнаха агресивно и още във 2-ата минута Марк Клок проби по левия фланг и центрира по земя в наказателното поле, където обаче Георги Динков изчисти в корнер. Секунди по-късно Мехди Бурабия получи топката на дъгата на наказателното поле и стреля по въздуха, но бе неточен.

В 11-ата минута Жуниор Мапуку получи топката на границата на пеналта и я предостави на Неманя Милисавлевич, който веднага намери Стивън Петков, но изстрелът на последния не успя да попадне в рамката на вратата. В 13-ата минтуа Мехди Бурабия стреля изненадващо от центъра на терена, но не успя да изненада Благой Макенджиев.

В 22-ата минута Атанас Зехиров центрира отдясно към далечната греда, където Петков овладя, а последвалият му изстрел от малък ъгъл не намери рамката на вратата.

В 32-ата минута съдията отмени гол на Мапуку заради спорна засада. В 42-ата минута след страхотно заучено положение с участието на Георги Божилов, Том и Атанас Зехиров завърши с топовен изстрел пряк свободен удар и вкара топката точно под напречната греда за 1:0. След почивката двата отбора започнаха много активно и създадоха редица положения пред двете врати. В 47-ата минута Георги Божилов центрира към непокрития Неманя Милисавлевич, който стреля по въздуха, но топката премина на сантиметри от целта.

След час игра Курьор проби от ляво в наказателното поле и останал на непосредствена близост от целта, стреля, но Благой Макенджиев успя да отклони траекторията на кълбото, което в последствие срещна напречната греда. В 54-ата минута Неманя Милисавлевич намери Спас Делев на дъгата на наказателното поле, но в последният момент Мамуту Кулибали притиска крилото на Берое и успя да изчисти.

Гостите стигнаха до изравнително попадение в 61-ата минута. Благой Макенджиев илезе в наказателното си поле, където Живко Петков се възползва от ситуацията и изравни на опразнената врата – 1:1.

В 67-ата минута Матиас Курьор бе изпуснат от защитата на Берое, което му позволи да напредне през центъра на терена и да стреля от границата на наказателното поле, но прати топката покрай целта.

Мачът по минути - ТУК!

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
1:0 Атанас Зехиров (42), 1:1 Живко Петков (61)

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехировtopka.jpgjalt.jpg, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динковjalt.jpg, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 70. Том, 14. Георги Божилов (smqna.jpg70 - 9. Станислав Костов), 73. Стивън Петков (smqna.jpg51 - 77.Спас Делев) , 20. Неманя Милисавлевич, 10. Жуниор Мапуку (smqna.jpg62 - 7. Георги Андонов)
Резерви: 23. Илко Пиргов, 4. Венелин Филипов, 24. Венцислав Василев, 17. Иван Коконов, 9. Станислав Костов
Старши треньор: Петър Хубчев

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 5. Стефан Станчев, 6. Мамуту Кулибали, 4. Михаил Венков, 23. Жиньо (smqna.jpg83 - 18. Марчин Буркхард), 10. Марк Клокjalt.jpg, 19. Матиас Курьор, 21. Мехди Бурабия, 8. Стенио(smqna.jpg46 - 84.Тодор Паланковjalt.jpg), 13. Симеон Райковjalt.jpg(smqna.jpg46 - 77-Андреас Васев), 11. Живко Петковtopka.jpgjalt.jpg
Резерви: 1. Илия Николов, 3. Даниел Георгиев, 20. Вилиян Бижев, 27. Илиян Неделчев
Старши треньор: Никола Спасов

стадион: "Берое", Стара Загора
главен съдия: Николай Йорданов (София)
Жълти картони: Динков, Зехиров (Берое);Паланков, Петков, Клок, Райков (Черно море)