Лудогорец победи Локомотив (Пд) с 1:0 в мач от 5-ия кръг на "А" група. Срещата беше официален дебют за Едуард Ераносян начело на шампионите. Титуляр за домакините излезе и новото попълнение Клаудиу Кешеру.

Любопитно е, че специалистът се изправи в първата си среща на поста срещу любимия си отбор, на който е жива легенда. Домакините имаха почти пълно надмощие през цялата среща, но пропуските им попречиха да запишат по-убедителен успех. Още в 4-ата минута румънецът Кешеру стреля от удобна позиция и Ел Каруби спаси.

В 23-ата минута се наложи старши треньорът на гостите Христо Колев да извърши принудителна смяна. Карагерен влезе на мястото на контузения Ласиман. 4 минути по-късно Крум Стоянов центрира отляво и след грешка на Моци непокритият Мартин Камбуров засече с глава отблизо. Националният вратар Владислав Стоянов изби с котешка пъргавина влизащата под гредата топка. В 42-ата минута падна и единственото попадение. Марселиньо засече центриране от дясното крило на младия Василев в мрежата за 1:0!
След почивката интересните ситуации бяха по-малко. В 57-ата минута Дяков изведе Мисиджан с дълъг пас сам срещу Ел Каруби. Холандецът обаче не можа да си спре добре топката и вратарят улови.

В 87-ата минута резервата Абел Анисе направи невероятен пропуск от абсолютно чиста позиция. Той изскочи зад защитата на гостите, оказа се сам срещу Ел Харуби, финтира и него, но на празна врата стреля високо в облаците.

Мачът по минути - ТУК!

Лудогорец - Локомотив (Пд) 1:0
1:0 Марселиньо (42)

22.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стояновjalt.jpg, 19. Александър Василевjalt.jpg (smqna.jpg46 - 88.Вандерсон), 27.Козмин Моци, 55.Георги Терзиев, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков, 30.Андрей Препелица, 93.Върджил Мисиджан (smqna.jpg57 - 7. Михаил Александров), 84.Марселиньоtopka.jpg, 4. Сисиньоjalt.jpg, 28. Клаудиу Кешеру (smqna.jpg86 - 12. Абел Анисе)
Резерви: 26.Милан Борян, 15.Александър Александров, 12.Абел Анисе, 7.Михаил Александров, 88. Вандерсон, 8. Лукас Саша, 11. Жуниор Кишада
Треньор: Едуард Ераносян

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16.Янис ел Харуби, 25.Крум Стоянов, 3.Александър Тунчев, 6.Кирил Котев, 71.Пламен Крумов, 22.Люик Дюфоjalt.jpg, 89.Йоан Ласиман (smqna.jpg23 - Бирсент Карагеренjalt.jpg), 90.Оливие Боне, 19.Димитър Велковски (smqna.jpg60 - 27.Димо Бакалов), 28.Зоран Балдовалиев jalt.jpg (smqna.jpg75 - 5.Георги Вълчев), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 12.Александър Витанов, 5.Николай Димитров, 21.Бирсент Карагерен, 5. Георги Вълчев, 27.Димо Бакалов, 9. Дани Кики, 18. Христо Стамов
Треньор: Христо Колев

Съдия: Станислав Ставров
Жълт картон: Василев, Сисиньо (Лудогорец);Балдовалиев, Дюфо (Локо Пд)