Славия спечели с 1:0 гостуването на "Ботев" (Пловдив) в Коматево и се изкачи на второто място във временното класиране на "А" група. В герой за "белите" се превърна Ивайло Димитров. Косъма отбеляза страхотен гол в 60-ата минута, когато наказа Виктор Голас и се разписа за четвърти път в първенството от началото на сезона. Камерите запечатаха любопитен кадър, показвайки как Георги Петков се държи за главата след брилятното попадение на съотборника си.

Поражението е първо за Ермин Шиляк като старши треньор на "жълто-черните".

Преди началото на мача от 5-ия кръг в Коматево се изсипа пороен дъжд, теренът подгизна, което затрудни футболистите на двата тима през първата част.

Дебют за Славия в "А" група днес записаха защитникът Пламен Крачунов и френският нападател Матийо Мансе.

Преди почивката играта беше равностойна. В 23-ата минута "белите" създадоха първото чисто положение в мача, но Янис Карабельов прати топката в гредата, след като засече с глава центриране на Жереми Манзоро. По-късно Радослав Терзиев застраши стража на Славия Марио Кирев, но неуспешно. До почивката мерника си пробваха Диего Фераресо и Владимир Семерджиев, но без успех. В заключителните минути на първата част прехвръчаха искри, а съдията Никола Попов показа няколко жълти картони, укротявайки страстите.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме. В 49-ата минута Мариян Огнянов се освободи и стреля, но ударът му бе блокиран. В 60-ата гостите от София ликуваха. "Белите" организираха контраатака, при която Карабельов подаде към Ивайло Димитров и голмайсторът с красив параболичен удар от около 20 метра изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Голас - 0:1.

В 69-ата Манзоро пропусна да удвои, а само секунди след това Даниел Генов удари греда. В 77-ата Генов подаде на Божидар Васев, който също нацели гредата зад Кирев, а до края "белите" съхраниха крехкия си аванс, поздравявайки се с успеха. Славия събра 10 точки и поне временно е втори. "Канарчетата" остават седми с 5 точки.