Литекс победи с минималното 1:0 последния в класирането Пирин (Благоевград) в първи двубой от петия кръг на „А” група. Единственото попадение в срещата бе дело на Данило Асприля, а като цяло играчите в „оранжево” играха пестеливо и срещата не се запомни с много интересни ситуации. Играчите на Неделчо Матушев пък пропиляха дузпа, а след нея и 100-процентова възможност за гол.

Срещата започна скучно и без положения пред двете врати. Едва след първия половин час играчите на Регекампф се разиграха и веднага реализираха попадение. В 30-ата минута Арсенио навърза трима бранители на Пирин и стреля силно и технично. Вратарят Костов изби топката, но Данило Асприля бе на точното място и я вкара в мрежата за 1:0!

До края на полувремето, а и в началото на второто, отново липсваха интересни ситуации.

В рамките на пет минути обаче на терена стана много горещо. Първо Хенри Рохас нацели напречната греда на вратата на Пирин, а след това Тасев нахлу в наказателното поле на домакините и бе повален. Съдията Георги Давидов посочи бялата точка, а потърпевшия се нагърби с изпълнението. Баривиейра парира удара му, а при добавката Стилян Николов не уцели празната врата.

До края на срещата домакините от Литекс не позволиха на играчите на Неделчо Матушев да създадат сериозни опасности и нов гол в срещата не падна.

Със спечелените три точки Литекс събра 11 и продължава да бъде лидер в класирането на „А” група. Новакът Пирин пък е на дъното с 1 точка и голова разлика 1:7.

Литекс – Пирин 1:0
1:0 Данило Асприля (30)

Срещата по минути - ТУК!

lit.jpgЛитекс: 31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горановjalt.jpg (smqna.jpg46-3.Антон Недялков), 4.Пламен Гълъбовjalt.jpg, 5.Рафаел Перес, 16.Страхил Попов, 88.Никола Колев (smqna.jpg75-4.Красимир Станоев), 93.Петрос Бумал, 10.Хенри Делгадо, 77.Арсенио Нунеш, 70.Данило Асприляtopka.jpg, 11.Бьорн Маарс Йонсен (smqna.jpg69-73.Милчо Ангелов)
Резерви: 30.Евгени Александров, 3.Антон Недялков, 18.Илия Миланов, 17.Раян Даскалов, 4.Красимир Станоев, 73.Милчо Ангелов, 99.Кирил Десподов
Треньор: Лауренциу Регекампф

pirin.JPGПирин: 76.Красимир Костов, 18.Юлиан Попевjalt.jpg, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 22.Богомил Дяковjalt.jpg, 11.Еденилсон Бергонси, 24.Антон Костадиновjalt.jpg, 26.Александър Якимовjalt.jpg (smqna.jpg36-7.Тони Тасев), 17.Илия Карапетров, 10.Мартин Тошев (smqna.jpg77-8.Антонио Хаджииванов), 19.Благой Наков (smqna.jpg54-11.Маркиньос)
Резерви: 1.Николай Банков, 33.Емил Виячки, 9.Тодор Траянов, 11.Маркиньос, 16.Венцислав Бенгюзов, 8.Антонио Хаджииванов, 7.Тони Тасев
Треньор: Неделчо Матушев