Локомотив (София) се разпадна. Футболистите и спортно-техническият щаб напуснаха клуба. Това обяви старши треньорът на „червено-черните” Валерий Дамянов след загубата от Септември в мач от първия кръг в турнира за Купата на България с 1:2.

"Треньорите и футболистите напуснахме клуба. Ще пием по една бира и си тръгваме. Това не може повече да продължава. Пътър Касев ми каза, че съм уволнен на почивката на днешния мач", заяви огорченият Дамянов.

Както е известно, двубоят в „Надежда” беше предшестван от абсурдната ситуация домакините от Локомотив да нямат пари да платят разноските. Наложи се шефът на Септември Румен Чандъров да даде пари на служебните лица, за да се проведе все пак срещата.
Въпреки проблемите стотината зрители видяха интересна игра и доста голови положения. В 15-ата минута синът на боса на гостите Асен Чандъров засече с глава отлично центриране на Петър Тончев в мрежата за 0:1. Домакините обаче изравниха секунди по-късно. Младен Стоев направи пробив отдясно и центрира пред вратата, вратарят Емил Петров увисна и стоящият зад него Румен Рангелов изравни с глава за 1:1. В 33-ата минута голмайсторът нацели и напречната греда.

Фатална за Локомотив се оказа 70-та минута. Резервата на гостите Христо Спасов отблизо преодоля вратаря Христо Митов за крайното 1:2. После домакините имаха претенции за дузпа след игра с ръка в пеналта на противников бранител.

В официалната ложа на стадиона седнаха Стойне Манолов, Бойчо Величков, Антон Велков, Димитър Васев. Мярна се за кратко и мениджърът Лъчезар Танев, който проведе разговор с Румен Чандъров.

При една контраатака Спасов на празна врата Спасов уцели напречната греда. Победителите ще играят в следващия етап от турнира срещу Витоша (Бистрица), който разгроми Академик (София) със 7:0.

Локомотив (Сф): Христо Митов, Давид Стоянов, Дарко Савич, Антон Славчев, Венцислав Гурков, Александър Манолов, Васил Велев (к), Янчо Андреев, Младен Стоев, Петър Петров, Румен Рангелов

Септември (София): Емил Петров, Кристиян Здравков, Илиян Гаров, Николай Николов (к), Съни Икиде, Мартин Димитров, Асен Чандъров, Петър Тончев, Доменик Аврамов, Антонио Павлов, Стоян Предев

Съдия: Петър Григоров