Нефтохимик и Дунав (Русе) завършиха 1:1 в последен мач от 3-ия кръг на „Б” група. И двата гола паднаха след почивката. Гостите откриха резултата след хубаво изпълнение на Ивайло Раденцов в 48-ата минута. 24 минути по-късно Дунав остана с 10 души на терена, след като Николаю Колев получи червен картон.

„Шейховете” натиснаха да върнат бързо попадението и надмощието им се увенча с успех в самия край на срещата. В 89-ата минута Димитър Георгиев простреля стража на русенци Мартин Луков за крайното 1:1. Секунди след това и Станислав Жеков от домакините получи червен картон. Така Дунав става със 7 точки след три кръга при завръщането си в професионалния футбол.

В следващия кръг момчетата на треньора Веселин Великов посрещат отбора на Созопол, който заедно с Поморие има пълен актив от 3 победи до момента. Срещата е на Градския стадион в Русе на 15 август от 18 ч.

В същото време вторият отбор на Литекс победи Пирин (Разлог) с 1:0. Единственото попадение заби Антон Недялков в 59-ата минута.