„Ботев” (Пд) победи Пирин в Благоевград с 1:0 в последен мач от програмата на 4-ия кръг на "А" група. Единственото попадение заби Александър Колев в 13-ата минута. Феновете на домакините изпратиха старши треньора на „орлетата” Неделчо Матушев със скандирания „Оставка”.

Отличен дебют на вратата на гостите записа новото попълнение Виктор Голас. Доста промени имаше и в състава на домакините. Неделчо Матушев пусна в стартовите 11 някои от досегашните резерви.

Срещата започна с лек натиск на домакините, но те получиха леден душ още в 13-ата минута. Тогава Алекс Колев засече с глава центриране отдясно и прехвърли излезлия неразчетено напред вратар Костов за 0:1!

„Орлетата” така и не успяха да излязат от шока до почивката, въпреки че останаха с числен превес още в 30-ата минута. Филипов от гостите беше отстранен от игра за два жълти картона. После пък само в разстояние на 6 минути старши треньорът на „Ботев” Ермин Шиляк извърши две принудителни смени, след като Генов и Варела получиха контузии.

Кадровите проблеми обаче изобщо не промениха стила на игра на „Ботев”. Хладнокръвно „канарчетата” отбиваха хаотичните атаки на съперника, а при възможност гледаха и към вратата на Костов. Най-чистото положение за Пирин се получи в 70-ата минута след невероятно меле пред вратата на "Ботев". Защитник на гостите изчисти топката от голлинията след шут на Якимов, а после и вратарят Голас се намеси ефектно след удар на Тасев. В 85-ата минута пловдивчани останаха с 9 души на терена. Опитният Златков влезе грубо влиза в краката на Наков и получи втори жълт картон. Въпреки това тимът на бранителя изстрада и заслужи трите точки. Това беше и първа победа за треньора Шиляк, откакто пое „Ботев”.

Проблемите на Пирин пък се задълбочиха. Новакът в елита е на последно място във временното класиране само с 1 точка. Дните на старши треньора Неделчо Матушев начело на отбора изглеждат преброени...

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ - ТУК

Пирин (Благоевград) - "Ботев" (Пловдив) 0:1
0:1 Александър Колев (13)

pirin.JPGПирин: 76.Красимир Костов, 8. Юлиян Попев, 14. Стилиян Николов, 3. Румен Сандевjalt.jpg, 5.Александър Дюлгеров (smqna.jpg 69 - 17. Илия Карапетров), 24.Антон Костадинов, 16.Венцислав Бенгюзов, 7.Тони Тасев, 11. Маркиньос (smqna.jpg63 - 19. Благой Наков), 8 Антонио Хаджииванов (smqna.jpg47 - 10. Мартин Тошевjalt.jpg ), 26. Александър Якимов
Резерви: 12.Веселин Ганев, 33. Емил Виячки, 21. Еденилсон Бергонси, 9. Тодор Траянов, 17. Илия Карапетров
Треньор: Неделчо Матушев

"БОТЕВ" (ПД):  1. Виктор Голас, 11.Йордан Христов, 6.Даниел Златковjalt.jpg4erven.jpg , 22.Пламен Николов, 28.Филип Филиповjalt.jpg 4erven.jpg, 20.Нико Варела (smqna.jpg 38-8.Божидар Васев), 17.Лъчезар Балтанов , 88.Милен Гамаков jalt.jpg, 20. Серкан Юсеин(smqna.jpg86 - 18. Радослав Терзиев), 96.Даниел Генов (smqna.jpg 32-24.Лазар Маринjalt.jpg), 92. Александър Колев topka.jpg
Резерви: 84. Валентин Галев, 18.Радослав Терзиев, 4.Владимир Айтов,  88. Християн Казаков, 39.Димитър Алексиев
Треньор: Ермин Шиляк