ЦСКА започна с победа новата си история. Клубът бе изхвърлен във "В" група, а днес на стадион "Българска армия" "червените" победиха с 3:0 Струмска слава (Радомир). Почти 8000 изгледаха двубоя и аплодираха любимците си. Преди мача бе официалното представяне на тима за новия сезон. Първото попадение за тима във "В" група реализира Преслав Йорданов в 22-ата минута, 2:0 направи влезлият като резерва Йордан Йорданов (86), а крайното 3:0 фиксира Александър Бранеков (89). Във втория кръг "армейците" гостуват на Септември (София). Освен двата гола ЦСКА уцели на три пъти гредите, като и трите удара бяха на Преслав Йорданов. Съдията Георги Игнатов на три пъти можеше да отсъди дузпа за домакините, но не го направи, с което си навлече гнева на феновете. Гостите от Радомир така и не създадоха нито една опасна атака. В последните секунди Димитър Петков от Струмска слава бе изгонен за втори жълт и съответно червен картон.

Треньорът на "червените" Христо Янев заложи на опитния Стоян Колев на вратата. В защита още през контролите се оформи карето Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски заедно с Александър Бранеков и отляво Милен Кикарин. Тримата вътрешни полузащитници бяха Борис Галчев, Самир Аясс и Николай Цветков. По крилата започнаха Станислав Маламов и Александър Александров, а в предни позиции атаката поведе Преслав Йорданов.

Още в началото на двубоя ЦСКА започна с много хъс и себераздаване. Играчите се хвърляха за всяка топка, гонеха и пресираха противника и започнаха да редуват атака след атака. В 11-ата минута Преслав Йорданов два пъти уцели гредите, но не успя да вкара. Нападателят първо стреля с глава в левия страничен стълб, а след това не успя и при добавката, пращайки топката в напречната греда. В 22-ата минута Самир Аясс стигна почти безнадеждна топка на аутлинията и я върна в наказателното поле. Преслав Йорданов я засече и я прати във вратата на радомирския тим. До края на първото полувреме вратарят на ЦСКА Стоян Колев така и не се намеси след атака на Струмска слава. Две минути преди края на първата част Николай Цветков-Демона отправи топовен шут, но топката излезе в аут.

През второто полувреме ЦСКА намали темпото, но продължи да държи инициативата. На полувремето Христо Янев извади Александър Александров и заложи на крилото на Радой Божилов. В 50-ата минута Преслав Йорданов уцели за трети път гредата на вратата на гостите. В 61-ата минута Николай Цветков отстъпи мястото си на Йордан Йорданов, който заигра във вътрешността на халфовата линия. В 74-ата минута Борис Галчев имаше шанс да отбележи след пряк свободен удар, но играч на Струмска слава изчисти топката от голлинията.

В последните минути ЦСКА се развихри и вкара два бързи гола. В 86-ата минута Йордан Йорданов реализира с глава за 2:0 след центриране на Галчев. В 89-ата минута Александър Бранеков също с глава оформи крайното 3:0.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - СТРУМСКА СЛАВА 3:0
1:0 Преслав Йорданов (22), 2:0 Йордан Йорданов (86), 3:0 Александър Бранеков (89)

ЦСКА: 12.Стоян Колев jalt.jpg, 25.Ангел Грънчов, 4.Божидар Чорбаджийски, 6.Александър Бранеков topka.jpg, 17.Милен Кикарин, 8.Борис Галчев (капитан), 22.Николай Цветков (46 smqna.jpg 13.Йордан Йорданов topka.jpg), 14.Самир Аясс, 20.Станислав Маламов, 10.Александър Александров (46 smqna.jpg 18.Радой Божилов jalt.jpg), 9.Преслав Йорданов topka.jpg (82 smqna.jpg 24.Костадин Хазуров)
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 11.Павел Головодов, 13.Йордан Йорданов, 18.Радой Божилов, 21.Виктор Райчев, 23.Владислав Узунов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

1.jpgСтрумска слава: 1.Р. Костов, 6.Димитър Петков jalt.jpg 4erven.jpg, 3.Самет Ашимов, 18.К. Тасев, 15.К. Евгениев, 13.Г. Иванов jalt.jpg, 16.И. Стоянов, 11.В. Колиманов, 23.Екундайо Джаейоба, 7.Евгени Зюмбюлев, 9.Александър Аспарухов
Резерви: Герасимов, Тодоров, Любчев, П. Динков, С. Иванов, Николов
Треньор: Владимир Димитров

Стадион: Българска армия
Съдия: Георги Игнатов