Двете най-нови попълнения на Лудогорец – Кафу и Натанаел, направиха официален дебют с екипа на тима. Десният халф и левият бек играха при равенството 1:1 на втория отбор срещу Верея в мач от 3 кръг на „Б“ група. Кафу започна титуляр и остана на терена 90 минути. Натанаел пък влезе на мястото на Витиня, който получи контузия в 40-ата минута.

Друг играч от първия отбор - Абел Анисе, отбеляза гола за Лудогорец II в 30-ата минута. Гостите от Стара Загора изравниха чрез Дончо Атанасов в 65-ата. В двубоя участие взе и дефанзивният халф Андрей Препелица. Румънският национал започна титуляр и остана на терена до 65-ата минута, когато бе сменен от Георгиев.

Това бе първа точка за отбора, воден от Веселин Бранимиров и Росен Маринов в „Б“ група. В първите два кръга тимът загуби от Дунав (Русе) с 2:3 и Пирин (Разлог) с 0:1. В следващия 4 кръг на шампионата Лудогорец II гостува на Спартак в Плевен. Двубоят е на 17 август от 18:00 ч. на стадион „Слави Алексиев“.