Лауренциу Регекампф беше на секунди от победен дебют начело на Литекс, но Зоран Балдовалиев вкара в добавеното време, за да донесе на Локомотив (Пловдив) домакинско 1:1 срещу „оранжевите“ в мач от 4 кръг на „А“ група.

Балдовалиев имаше два великолепни шанса за гол в началото на първото полувреме, но ударите минаваха край вратата на гостите. Вратарят на „железничарите“ Янис ел Харуби пък два пъти спаси удари на Асприля, а Бьорн Маарс Йонсен би с глава над вратата. Малко преди края на първата част Камбуров също стреля неточно.

Втората част също започна с пропилян шанс от Балдовалиев, а неговите пропуски бяха наказани от Литекс. В 57-ата минута Хенри Рохас откри резултата за „оранжевите“ с далечен удар. Все пак македонецът изкупи вината си за пропиляните възможности. В добавеното време той изравни резултата, след като беше точен при добавката на удар на Кирил Котев, който беше париран от Винисуис Баривиейра.

Спечелената точка качи Литекс еднолично на първото място в класирането с осем точки, докато Локомотив (Пловдив) събра актив от две точки и изпревари осмия в класирането „Ботев“ (Пловдив). „Оранжевите“ могат да сдадат първото място, ако в неделния мач между Славия и Берое бъде излъчен победител.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ -
ТУК

Локомотив (Пловдив) – Литекс 1:1
0:1 Хенри Рохас (57), 1:1 Зоран Балдовалиев (90+2)

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16.Янис ел Харуби, 25.Крум Стоянов, 3.Александър Тунчев, 6.Кирил Котев, 71.Пламен Крумов, 5.Георги Вълчев (smqna.jpg 75-22.Люик Дюфо), 89.Йоан Ласиман (smqna.jpg 66-21.Бирсент Карагерен), 90.Оливие Боне, 19.Димитър Велковски (smqna.jpg 66-27.Димо Бакалов), 28.Зоран Балдовалиев topka.jpg, 11.Мартин Камбуров jalt.jpg
Резерви: 12.Александър Витанов, 5.Николай Димитров, 22.Люик Дюфо, 21.Бирсент Карагерен, 18.Христо Стамов, 27.Димо Бакалов, 16.Айкут Януков
Треньор: Христо Колев

lit.jpgЛитекс: 31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горанов, 4.Пламен Гълъбов jalt.jpg , 5.Рафаел Перес, 16.Страхил Попов, 88.Никола Колев (smqna.jpg 79-99.Кирил Десподов), 93.Петрос Бумал jalt.jpg , 10.Хенри Рохас topka.jpg, 77.Арсенио Нунеш (smqna.jpg 72-4.Красимир Станоев), 70.Данило Асприля jalt.jpg (smqna.jpg 90-7.Георги Минчев), 11.Бьорн Маарс Йонсен
Резерви: 12.Александър Конов, 3.Антон Недялков, 2.Илия Мунин, 4.Красимир Станоев, 99.Кирил Десподов, 73.Милчо Ангелов, 7.Георги Минчев
Треньор: Лауренциу Регекампф