Монтана и Лудогорец не се победиха в първи двубой от четвъртия кръг на „А” група. В среща, изпълнена с жълти картони, червен такъв и дузпа, двата тима завършиха при резултат 1:1. Атанас Илиев бе точен за домакините, а за тима от Разград се разписа Козмин Моци от дузпа. Бразилският футболист Сисиньо пък бе изгонен от терена след два жълти картона.

Срещата започна с опасна атака на Лудогорец, която завърши с удар на Кишада. Домакините отвърнаха с гол още в шестата минута. Балджийски намери Иван Мичев, който центрира добре към наказателното поле, където Атанас Илиев с глава не остави шансове на Владислав Стоянов – 1:0.

Лудогорец започна да налага своя стил след 15-ата минута, като с пропуски се отличи Лукас Саша, а Мисиджан нацели страничната греда.

До края на полувремето резултатът остана непроменен, а още с подновяването на играта гостите от Разград стигнаха до изравняване. В 49-ата минута румънският защитник изпълни хладнокръвно дузпа и изравни резултата. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря Христо Иванов срещу Жуниор Кишада.

Няколко минути след попадението Лудогорец остана с 10 човека на терена. Бразилецът Сисиньо, който получи жълт картон през първата част, събори отзад Борислав Балджийски и заслужено бе пратен рано под душовете.

До края на срещата и двата тима опитаха да стигнат до победата, но нов гол не падна. Лудогорец събра 7 точки и се изкачи на трета позиция преди останалите мачове от кръга, докато Монтана е на пето място с 5 точки.

Монтана – Лудогорец 1:1
1:0 Атанас Илиев (6), 1:1 Козмин Моци (49-дузпа)

Срещата по минути - ТУК!

1.Христо Иванов, 17. Георги Пашов, 3. Иван Миховjalt.jpg, 5. Асен Георгиев, 21. Християн Попов, 15. Георги Ангелов, 25. Станислав Генчевjalt.jpg, 26. Йордан Тодоров (smqna.jpg64-22. Сергей Георгиев), 8. Иван Минчев (smqna.jpg78-10. Албин Достиjalt.jpg), 11. Борислав Балджийски, 9. Атанас Илиевtopka.jpg (smqna.jpg68-19.Матей Поплатник)
Резерви: 33. Ивайло Василев, 18. Янко Ангелов, 22. Сергей Георгиев, 16. Владимир Мичев, 77. Здравко Лазаров, 10. Албин Дости, 19.Матей Поплатник
Треньор: Ферарио Спасов

22.JPG
ЛУДОГОРЕЦ:21. Владислав Стоянов, 16.Браян Ангуло, 27. Козмин Моциtopka.jpg, 55. Георги Терзиев, 4. Сисиньоjalt.jpg4erven.jpg, 18. Светослав Дяковjalt.jpg, 8. Лукас Саша (smqna.jpg46-92. Джоди Лукоки), 19. Александър Василев (smqna.jpg34-88. Вандерсон), 84. Марселиньоjalt.jpg, 93. Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада (smqna.jpg57-7. Михаил Александров)
Резерви: 91. Иван Чворович, 77. Витиня, 12. Абел Анисе, 30. Андрей Препелица, 7. Михаил Александров, 88. Вандерсон, 92. Джоди Лукоки
Треньор: Бруно Рибейро