Разочаровалият с изявите си през миналия сезон Борусия (Дортмунд) се развихри и позабавлява феновете си, след като попиля у дома австрийския Волфсбергер с 5:0 в реванша помежду им от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Така вестфалци, които бяха спечелили с 1:0 в първата среща, продължават напред към плейофите с общ резултат 6:0 и са само на крачка от груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир.

Доста изненадващо първото полувреме на „Сигнал Идуна Парк” приключи без попадения, но след почивката „жълто-черните” предложиха истинска голова фиеста за привържениците си. Исканият от редица европейски грандове Марко Ройс (48) първи опъна мрежата зад вратаря на „вълците” от провинция Каринтия Александер Кофлер. Пиер-Емерик Обамеянг (64) удвои аванса на домакините, а след това арменският национал Хенрих Мхитарян (73, 82, 86) напомни за най-добрите си времена и с хеттрик оформи крайното 5:0. Така воденият от новия си треньор Томас Тухел германски тим се класира за следващата плейофна фаза на надпреварата.

Борусия (Дортмунд) – Волфсбергер 5:0

1:0 Марко Ройс (48), 2:0 Пиер-Емерик Обамеянг (64), 3:0 Хенрих Мхитарян (73), 4:0 Хенрих Мхитарян (82), 5:0 Хенрих Мхитарян (86)