Бившият български национал Благой Георгиев игра цял мач за Рубин (Казан) при домакинското равенство 1:1 срещу Щурм (Грац) в реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Руският тим бе победил с 3:2 в Грац и с общ резултат 4:3 елиминира австрийския тим, продължавайки към плейофите на турнира.

През първото полувреме съперниците не успяха да си отбележат гол на стадиона в Казан, а след почивката гостите от Австрия изненадващо поведоха, след като в 68-ата минута хърватският нападател Йосип Тадич бе точен за 0:1.

Благой Георгиев и компания се наложи да треперят до самия край, тъй като при още едно попадение в тяхната врата Рубин можеше и да отпадне от надпреварата. Все пак в 85-ата минута бранителят Олег Кузмин изравни за 1:1 и донесе спокойствие за руския тим, който в крайна сметка ще играе в плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

РУБИН (КАЗАН) - Щурм (Грац) 1:1
(в първия мач 3:2, общ резултат 4:3)
0:1 Йосип Тадич (68), 1:1 Олег Кузмин (85)