Макаби (Тел Авив) направи чудото! Воденият от бившия треньор на „Левски” Славиша Йоканович израелски тим достигна до плейофната фаза в Шампионската лига.

Макаби отстъпи у дома преди седмица на Виктория (Пилзен) с 1:2 и беше считан за пълен аутсайдер преди реванша. На чешка земя обаче момчетата на Йока изтръгнаха победата с 2:0 и продължават в следващата фаза на турнира.

В герой се превърна опитният Еран Захави, който вкара и двата гола. Първо се разписа от дузпа в 76-ата минута, а в 83-ата ексфутболистът на Палермо фиксира крайното 0:2.

Брюж отнесе Панатинайкос с 3:0 и след загубата с 1:2 в Атина продължава напред. И трите попадения паднаха след почивката. Дион Коолс откри в 53-ата минута, а пет по-късно Виктор Васкес покачи на 2:0. Уларе в 82-ата реши всичко – 3:0.

Виктория Пилзен (Чех) – Макаби Тел Авив (Изр) 0:2
2:1 в първата среща, 2:3 общ резултат
0:1 Еран Захави (76-дузпа), 0:2 Еран Захави (83)

Брюж (Бел) – Панатинайкос (Гър) 3:0
1:2 в първата среща, 4:2 общ резултат
1:0 Дион Коолс (53), 2:0 Виктор Васкес (58), 3:0 Оби Уларе (82)