Байерн и Реал (Мадрид) ще играят на финала на турнира „Ауди Къп” в Мюнхен. Спорът за трофея е утре. Баварците победиха слабия Милан с 3:0 в единия полуфинал. Преди това Реал (Мадрид) надви Тотнъм с 2:0.

Домакините имаха тотално надмощие над „росонерите”, водени от новия си треньор Синиша Михайлович. В 23-ата минута Бернат откри след щастлив рикошет в тялото на Сапата, подлъгал вратаря Диего Лопес – 1:0. Пет минути по-късно Дъглас Коста намери на далечната греда Хойберг, който отклони с гърди, но топката се отби от гредата.

В 36-ата минута новото попълнение на баварците Артуро Видал можеше да се разпише. Чилиецът надскочи Ди Шилио и засече центриране отдясно на Бернат, но ударът му срещна гредата. Превъзходството на Байерн се засили след почивката и опасните положения пред вратата на отличния Лопес се заредиха едно след друго.

Четвърт час преди края на мача Марио Гьотце удвои на 2:0. Германският национал проби през отбраната на Милан и пусна към Роберт Левандовски, който обаче не успя да спре качествено. Топката се върна към Гьотце, който на скорост заби топката в десния ъгъл на Лопес. Груба грешка на защитника Алекс стана причина за третото попадение в мрежата на гостите. Мюлер центрира към непокрития Левандовски и полякът от воле разстреля Лопес за крайното 3:0.