Етър постигна най-категоричната си победа в подготовката, като би с 8:1 при гостуването си в Павликени. Преди мача домакините откриха обновения стадион и официално представиха отбора си за новото първенство.

„Виолетовите” този път зарадваха с много добра игра, технични комбинации с едно подаване, хубави голове и заслужават аплодисменти, независимо че срещнаха отбор, който започна по-късно подготовката си и тепърва гради състава си, пише sport-vt.com.

Превъзходството през 90-те минути бе тотално и се понрави най-много желанието и комбинативната игра на „болярите”. Още в 3-ата минута Альоша Илиев отдясно изведе Иван Петков сам срещу Генчо Стефанов, но вратарят спаси удара. За „Павликени” в 12-ата минута Димитър Димитров – Херо се откъсна сам отляво, но се забави и би неточно. Малко след това за „Етър“ пък Альоша Илиев стреля ниско, но вратарят улови.

Етър поведе в резултата в 16-ата минута, когато Альоша Илиев получи топката от Николаев и с хубав удар в десния долен ъгъл откри – 0:1. Малко след това Павлин Иванов се откъсна сам срещу вратаря Генчо Стефанов и бе съборен. Реферът Георги Давидов отсъди дузпа, която Илко Трифонов с прецизен удар превърна в 0:2.

В 23-ата минута реферът свири дузпа и за домакините за игра с ръка. Ивайло Петков спаси удара на Димитър Кушев от бялата точка, но при добавката Кушев направи 1:2.

Дошлият от Спартак (Плевен) Альоша Илиев направи впечатление с напористата си игра по десния фланг и наниза 4 гола. В 30-ата минута той се разписа с хубав удар от въздуха след подаване отляво.

4:1 за Етър стана в 40-ата минута, когато Радослав Байчев центрира отдясно и Явор Генчев овладя топката и технично я прати в мрежата. Така завърши първата част.

След почивката в игра влязоха Мартин Николов, Благо Ангелов, Добри Петров, Младен Николаев, Александър Узунов и Джихат Кямил, а към края на мача след дълго лечение на контузия се завърна и Тихомир Трифонов.

Втората част започна с опасен удар на Джихат Кямил до левия стълб, а в 54-ата минута след атака и центриране отляво на Мартин Николов в последвалото меле точен удар на Добри Петров направи 5:1.

Альоша Илиев стигна до хеттрик в 64-ата минута след поредното разбъркване, а хубавото бе, че въпреки убедителния резултат етърци продължиха да търсят голове. Младият Александър Узунов бе оставен непокрит в 78-ата минута, напредна и вкара за 1:7, а осмото попадение бе дело отново на Альоша Илиев в самия край на мача.