Динамо (Загреб) се класира драматично за плейофите на Шампионската лига. Хърватският гранд елиминира норвежкия Молде след реми 3:3 като гост в реванша от 3-ия квалификационен кръг на турнира. Момчетата на треньора Зоран Мамич пристигнаха от позицията на аутсайдер, след като първата среща на "Масимир" беше завършила 1:1. Въпреки това те доминираха на стадион "Акер".

Още до 23-ата минута те вече водеха с убийственото 3:0. Разписаха се Марко Пяча (17), Ариан Адеми (20) и Марко Рог (23). Домакините не успяха да излязат от шока до края на полувремето, но все пак успяха да върнат едно попадение чрез Етзаз Хюсаин (43) и груба грешка на вратаря Едуардо. В 52-ата минута норвежкият национал Мохамед Елионуси върна надеждите на Молде поне за равен, след като се разписа за 2:3 от дузпа. Домакините завършиха срещата с 10 души, след като Ведар Форен получи червен картон в 72-ата минута. Ола Камара (76) възстанови равенството - 3:3.

Молде (Норв) - Динамо Загреб (Хърв) 3:3

0:1 Марко Пяча (17), 0:2 Ариан Адеми (20), 0:3 Марко Рог (23), 1:3 Етзаз Хюсаин (43), 2:3 Мохамед Елионуси (52-дузпа), 3:3 Ола Камара (76)