Българският национал Ивелин Попов игра като титуляр за Спартак (Москва) при домакинската победа над Рубин (Казан) с 1:0 в последния мач от третия кръг на руската Премиер лига. Цял мач за гостите игра друг българин Благой Георгиев, който получи жълт картон.

През първото полувреме съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката арменският национал Юра Мовсисян (60) реализира победното попадение за домакините след асистенция на бразилския си колега в атака Зе Луис. В 75-ата минута на мястото на Ивелин Попов, който бе определен от феновете на Спартак за най-добър футболист на клуба за месец юли, в игра се появи бразилският халф Ромуло. В същата минута Благой Георгиев получи жълт картон.

Рубин доигра мача с 10 души, след като в 86-ата бе изгонен Кузмин. До края на мача Благой Георгиев и компания не успяха да стигнат до изравнително попадение. Така Рубин остана без спечелена точка и без вкарак гол в първите три кръга, заемайки последното 16-о място във временното класиране. След втория си успех за сезона пък Спартак събра 7 точки и се изкачи на четвъртата позиция.