Литекс победи Монтана с 2:1 в последен мач от 3-ия кръг на „А” група. В герой за „оранжевите” за пореден път се превърна Данило Асприля. Колумбиецът вкара и двете попадения за успеха. Литекс вече е лидер във временното класиране със 7 точки. Толкова има и Берое, но старозагорци са с по-лоша голова разлика. Славия и Лудогорец са съответно 3-и и 4-и с по 6 точки.

Срещата беше по-особена за старши треньора на гостите Ферарио Спасов, който е истинска легенда на ловешкия футбол. Спортният директор на новака в елита Михаил Мадански също е бил начело на "оранжевите". Люпко Петрович пък изтърпя наказанието си от една среща и ръководи отбора си от резервната скамейка.

Домакините започнаха агресивно и успяха да поведат още в 10-ата минута след феноменално изпълнение на Данило Асприля. Колумбиецът пое топката отдясно в половината на гостите и мощно навлезе към наказателното поле, премина покрай двама съперници и с прецизен удар с левия крак в долния десен ъгъл на вратата откри резултата - 1:0. Отговорът на гостите не закъсня. Страхотен изстрел на Йордан Тодоров от воле от над 25 метра срещна напречната греда на домакините в 17-ата минута. В 36-ата Борислав Балджийски стреля силно от далеч, топката преминава на сантиметри покрай целта.

После реферът Станислав Ставров вбеси Люпко Петрович и публиката на домакините, като над две минути не пусна Рафаел Перес да се върне в игра след оказана му медицинска помощ. Секунди преди почивката Арсенио от удобно положение стреля с глава в аут.

След час игра гостите стигнаха до изравняване. Много активният Балджийски финтира двама бранители на Литекс, и от ъгъла на наказателното поле буквално разстреля неубедителня Винисиус - 1:1!

Радостта на „сините” обаче беше твърде кратка. Още в ответната атака Асприля падна в наказателното поле след съприкосновение с Асен Георгиев. Съдията Ставров без колебание посочи "бялата точка" – дузпа! Потърпевшият хладнокръвно реализира дузпата за 2:1. Този развой окончателно пречупи гостите и до края „оранжевите” можеха да увеличат преднината си. В 81-ата минута невероятен пропуск направи Рафаел Перес. Той овладя пас от Асприля в наказателното поле, излезе сам срещу Христо Иванов, но не можа да го преодолее.

Дебют за гостите записа албанският национал Алби Дости. 23-годишният офанзивен полузащитник пропусна първите две срещи от първенството заради проблеми с жълтата карта. От бившия му клуб Кукеси я изпратиха в средата на тази седмица и той бе картотекиран в БФС.

Мачът по минути - ТУК!

ЛИТЕКС - МОНТАНА 2:1
1:0 Данило Асприля (11), 1:1 Борслав Балджийски (60), 2:1 Данило Асприля (62-дузпа)

Двубоят по минути:
6 - Арсенио Нунеш шутира, но не затрудни вратаря на гостите Христо Иванов
11 - topka.jpg ГОООЛ! Литекс поведе с 1:0.  Феноменално изпълнение на Данило Асприля! Колумбиецът пое топката отдясно в половината на гостите и мощно навлезе към наказателното поле, премина покрай двама съперници и с прецизен удар с левия крак в долния десен ъгъл на вратата откри резултата - 1:0
17 - Греда! Страхотен изстрел на Йордан Тодоров от воле от над 25 метра срещна напречната греда на домакините.
36 - Борислав Балджийски стреля силно от далеч, топката преминава на сантиметри покрай целта
45 - jalt.jpgЖълт картон за Никола Колев от домакините
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------
60 - topka.jpg ГООЛ за Монтана! Борислав Балджийски финтира двама бранители на Литекс, и от ъгъла на наказателното поле буквално разстреля неубедителня Винисиус - 1:1!
61 - Дузпа за Литекс! Асприля пада в наказателното поле след съприкосновение с Асен Георгиев. Съдията Ставров без колебание посочва бялата точка.
62 -
71 - smqna.jpgСмяна в състава на Литекс. Рохас напуска, на негово място влиза младият Станоев
76 - smqna.jpgсмяна в състава на домакините. Йонсен излиза, влиза Милчо Ангелов
77 - smqna.jpgсмяна в състава на Монтана. Албанецът Дости се появява на мястото на Минчев
80- smqna.jpgсмяна в състава на Монтана. Поплатник влиза вместо Илиев
81 - Невероятен пропуск на Рафаел Перес! Той овладя пас от Асприля в наказателното поле, излезе сам срещу  Христо Иванов, но не можа да го преодолее
82 - smqna.jpgсмяна в състава на Монтана. Ветеранът Лазаров влиза вместо Тодоров
90+1 - smqna.jpgсмяна в състава на Литекс. Недялков влиза на мястото на Нунеш
90+3 - Край на мача. Литекс победи новака Монтана с 2:1.

lit.jpgЛИТЕКС:  31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горанов, 5.Рафаел Перес, 4.Пламен Гълъбов, 16.Страхил Попов, 10.Хенри Рохас (smqna.jpg71 - 10. Красимир Станоев), 88.Никола Колевjalt.jpg . 93Петрос Бумал, 77.Арсенио Нунеш (smqna.jpg90+1 - 3. Антон Недялков), 70.Данило Асприляtopka.jpgtopka.jpg , 11.Бьорн Маарс Йонсен (smqna.jpg76 - 73.Милчо Ангелов)
Резерви: 30.Евгени Александров, 2.Илия Мунин,  8.Александър Георгиев, 7.Георги Минчев
Треньор: Люпко Петрович

montana.jpgМОНТАНА: 1.Христо Иванов, 26.Йордан Тодоров (smqna.jpg82 - 77. Здравко Лазаров), 15.Георги Ангеловjalt.jpg , 3.Иван Михов, 6.Христофор Хубчев, 5.Асен Георгиев, 17.Георги Пашов, 20.Борислав Балджийскиtopka.jpg , 25.Станислав Генчев, 8.Иван Минчев (smqna.jpg77 - 10.Алби Дости), 9.Атанас Илиевjalt.jpg (smqna.jpg80 - 19. Матей Поплатник)
Резерви: 33.Ивайло Василев, 10.Алби Дости, 18.Янко Ангелов, 21.Християн Попов, 14.Любомир Генчев
Треньор: Ферарио Спасов