Женският национален отбор на Холандия спечели втора дивизия на Световното Гран При, след като на финала в полския град Люблин разплака домакините, като не им даде нито гейм и се наложи с 3:0 (25:19, 25:19, 25:16).

Холандките имаха смазваща преднина на блокада, като на този елемент реализираха 13 точки срещу 5 за Полша. Най-резултатна с 19 точки бе крайната нападателка на Лалетата Лонеке Слоетйес. За Дружина полска 12 записа Катаржина Зарослинска.

Така от втория си опит Холандия успя да спечели това ниво на Гран При и да си заслужи място сред най-добрите от следващия сезон. През миналата година Оранжевите отново играха финал, но тогава отстъпиха на съседките си от Белгия.

През този сезон холандките бяха повече от категорични през целия турнир, като записаха 8 победи от 8 мача, давайки на съперниците си едва 3 гейма.