Федерико Бернардески вкара два гола през първото полувреме за победата на Фиорентина с 2:1 над Барселона в мач от Интернешънъл Чемпиънс Къп.

Бернардески, младежки национал на Италия, който пропусна голяма част от миналия сезон заради фрактура на глезена, откри резултата още в 4-ата минута след гол с глава, а в 12-ата удвои преднината на „виолетовите“.

Барселона отговори пет минути по-късно, когато Луис Суарес от воле засече пас на Иван Ракитич. Педро имаше два шанса да изравни резултата. При единия прехвърли вратата, а при втория вратарят Чиприан Татарушану успя да спаси.

Барселона владееше топката в 70% от игралното време, но така и не успя да се възползва от предимството си. Каталунците отново бяха без Лионел Меси и Неймар, който са изостанали в подготовката си след участие на Копа Америка.