Славия загуби с 0:1 домакинството си на Черно море и записа първо поражение в новото първенство, в което стартира с две победи. В мач от 3-ия кръг на "А" група "белите" си изпатиха, след като демонстрираха завидно самочувствие срещу носителя на Купата на България. То беше показателно в 81-ата минута, когато Георги Петков реши да прави краченца извън наказателното си поле, но сгреши и подари топката на Стенио, който като по чудо не вкара в опразнената врата. Преди това домакините лековато пропиляха няколкото открили им се ситуации пред Георги Китанов.

"Моряците" също направиха пропуски. Единственото попадение в срещата отбеляза бившият нападател на Славия Вилиян Бижев. Той се разписа в 17-ата минута, което се оказа достатъчно за варненци да постигнат първа победа в новото първенство.

В заключителните минути Черно море беше с 10 човека заради червен картон на Мехди Бурабия, но и това не ги прекърши, след като отчаяните опити на домакините да изравнят не дадоха резултат.

"Моряците" започнаха по-активно на "Овча купел". В 3-ата минута Стенио пропусна да отбележи след подаване на Симеон Райков. В 13-ата Бижев засече с глава след центриране на Райков, но Петков не беше затруднен. Малко след това - в 17-ата минута, напористата игра на гостите доведе до откриване на резултата. Димитър Пиргов сгрещи с изнасянето на топката, Курьор я пое и нахлу вдясно в наказателното поле на Славия, след което видя останалия непокрит около точката на дузпата Бижев, подаде му точно и за бившия нападател на "белите" не беше проблем да опъне мрежата зад Георги Петков - 0:1.

В 21-ата минута Георги Китанов излезе извън наказателното си поле, за да изпревари Ивайло Димитров и по този начин предотврати първа опасност пред своята врата. До почивката четирима играчи на Черно море получиха жълти картони след груби прояви. В 45-ата Марк Клок дори можеше да бъде изгонен, след като вдигна високо крак и с бутоните си закачи главата на Емил Мартинов. Последният влезе на смяна още в 8-ата минута, тъй като Костадин Дяков се контузи и се наложи Иван Колев да пуска друг играч.

През втората част положенията бяха доста повече, а пълната драма настъпи в края. В 81-ата минута Георги Петков беше излязъл извън наказателното си поле и правейки крачета прехвърли играч на Черно море, след което обаче подари топката на Стенио, но той не можа да вкара в абсолютно празната врата, пращайки топката на сантиметри от лявата греда. В 84-ата играчите на двата тима се скупчиха, след като Мехди Бурабия изрита Фераресо без топка, за което получи червен картон. Останали с човек по-малко "моряците" удържаха крехкия си аванс и си тръгнаха с трите точки от София.