Рафаел Надал спечели турнира на клей в Хамбург с награден фонд 1,4 милиона евро след като надделя на финала срещу Фабио Фонини със 7:5, 7:5. Испанецът взе 67-а титла в АТР и в същото време си върна на италианеца за двете поражения по-рано тази година в Барселона и в Рио де Жанейро.

Също така Надал постигна и пета победа срещу Фонини.

В продължилия 12 минути първи гейм италианецът стартира с пробив в сервиса на Надал и поведе в резултата. При четвъртата си възможност за пробив след това Рафа най-после успя да си върне пробива и да обърне до 3:2, след което за общо 77 минути взе първата част със 7:5. Надал направи пробив за 3:1 във втория сет, но Фонини веднага върна пробива. След това италианецът обърна мача и стигна до там, че сервираше за равенство в сетовете, но Краля на клея изравни до 5:5. Надал успя да материализира първата си възможност за затваряне на мача и така победи за 2 часа и 34 минути.

За Рафа това е трета титла от началото на годината след триумфите в Щутгарт и Буенос Айрес.