Шампионът Лудогорец спечели с 2:0 домакинството си на "Левски" от третия кръг на "А" група и постигна втора поредна победа. Головете за отбора на Бруно Рибейро вкараха Марселиньо в 61-ата минута и Върджил Мисиджан в 86-ата.

След успеха Лудогорец събра 6 точки и се изравни с лидера Славия. "Белите" обаче имат мач по-малко - утре от 18:30 часа приемат Черно море. След трите си срещи от началото на първенството "Левски" остава с едва 2 точки в актива.

За гостуването на "Лудогорец Арена" Стойчо Стоев имаше големи проблеми със състава, тъй като отново не можеше да разчита на двамата нападатели Атанас Курдов и Умар Диаби, които все още са без картотеки. Опитният Веселин Минев пък изтърпяваше наказание. Атаката на "сините" поведе халфът Денис Махмудов, подпомаган от Борислав Цонев и по крилата от Божидар Краев и Мики Орачев. Неприятното за Стоев беше, че и Мигел Бедоя не можа да играе заради травма и на разположение за мача в Разград му останаха едва 15 футболисти.

Сред титулярите на "Левски" имаше четирима юноши - Деян Иванов, Орачев, Краев и Борислав Цонев. За Лудогорец пък играчът под 21 години беше Цветелин Чунчуков, който поведе атаката. Бруно Рибейро заложи в предни позиции още на Марселиньо, Мисиджан и Вандерсон. Тримата доста затрудняваха отбраната в синьо, а пред вратата на Боян Йоргачевич имаше много опасности, най-вече след почивката.

Първата реална ситуация за гол в открития и доста динамичен мач беше в 6-ата минута. Тогава Мисиджан стреля отдалеч, но късметът беше на страната на "сините". В 22-ата минута Георги Костадинов се озова на добра позиция, нанесе удар, но се получи рикошет в тялото на Махмудов, след което Владо Стоянов без проблем улови. Малко преди това Боби Цонев получи жълт картон за удар в лицето на Светослав Дяков, а до края изобилстваха грубостите и съдията Ивайло Стоянов нашари здраво футболистите, най-вече тези на "Левски".

Най-запомнящото се до почивката беше пропуск на Борислав Цонев и отменен гол на Махмудов. В 41-ата минута юношата на "сините" стреля от около 30 метра, насочвайки топката под гредата, но Стоянов демонстрира рефлекса си и изби в корнер. В 43-ата пък Махмудов беше изведен сам срещу национала и вкара, но попадението не беше зачетено заради маркирана засада.

През вторите 45 минути класата на Лудогорец и обиграността на шампионите си каза думата. В 61-ата минута Марселиньо най-после счупи каръка и успя да вкара гол на "Левски" - нещо, което не беше правил досега в битките със "сините". При изпълнение на фаул бразилецът направи заучена комбинация с Вандерсон, стреля силно по земя и изпрати топката в долния ляв ъгъл на Йоргачевич. Стражът на "Левски" побесня след гола и се нахвърли на Борислав Цонев.

Последваха още по-силни минути за разградчани. В 70-ата Йоргачевич предотврати сигурен гол, спасявайки удар отблизо на Марселиньо. В 75-ата сръбският страж отчая и резервата Жуниор Кишада, но в 86-ата му се наложи да вади топката за втори път от мрежата си. Тогава Мисиджан и Кишада направиха отлично двойно подаване, като бразилецът чукна с пета, а холандецът със силен изстрел от границата на наказателното поле прониза Йоргачевич, пращайки топката в горния десен ъгъл за крайното 2:0.