"Ботев" и Локомотив не изпъчиха победител в 99-ото дерби на Пловдив,  след като завършиха при 1:1 в мач от 3-ия кръг на "А" група. Дебют начело на "канарчетата" направи словенският треньор Ермин Шиляк. Както е известно, той смени Петър Пенчев след унижението в Монтана (0:6) в предходния кръг. Головете отбелязаха Алекс Колев в края на първото полувреме и Зоран Балдовалиев в началото на второто.

Първото полувреме на двубоя беше слабо откъм положения. Първата чиста възможност бе в 21-ата минута. Тогава вратарят Ел Харуби парира хубав удар от движение на Алекс Колев. При втората си възможност "канарчетата" стигнаха до гол. Секунди преди почивката Колев бе точен, след като с мощен диагонален шут отляво опъна мрежата зад мароканския вратар - 1:0. Попадението обаче бе от тънка засада.

Гостите започнаха по-настойчиво второто полувреме. И това доведе до изравняване на резултата. Точен с удар по земята от границата на наказателното поле беше влезлият на почивката Зоран Балдовалиев. За македонеца дербито е и първият му мач за отбора, който напусна през юни 2007 година след 11 попадения в 12 срещи.

До края на срещата играчите се сдърпаха на няколко пъти. От футболна гледна точка обаче "Ботев" бе по-настоятелен. И в 77-ата минута можеше отново да води в резултата, но Алекс Колев стреля право в гърдите на вратаря от малкия пеналт. Десетина по-късно нова чудесна намеса на мароканеца не позволи удар с глава на централния нападател да премине голлинията.

В крайна сметка головете останаха единствени, за което определено могат да съжаляват домакините. "Канарчетата" завършиха за втори пореден път при 1:1 у дома, след като на старта на новия сезон приключиха при реми с "Левски". По този начин тимът е вече седми с 2 т.

В същото време пък "смърфовете" спечелиха първа точка, която им отрежда последното 10-о място в подреждането.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК
Резултат с изображение за локомотив пловдив

"БОТЕВ" - ЛОКОМОТИВ

1:1
1:0 Алекс Колев (45+2), 1:1 Зоран Балдовалиев (48)
Пловдив
, база "Коматево"
Съдия: Георги Кабаков

„Ботев“ (Пловдив)
: 84.Валентин Галев, 24.Лазар Марин, 22.Пламен Николов, 6.Даниел Златков jalt.jpg, 28.Филип Филипов, 17.Лъчезар Балтанов, 88.Милен Гамаков, 7.Мариян Огнянов (smqna.jpg 83 - 20.Серкан Юсеин), 20.Нико Варела, 96.Даниел Генов (smqna.jpg 58 - 8.Божидар Васев), 9.Александър Колев topka.jpg jalt.jpg
Резерви: 21.Мартин Димитров, 18.Радослав Терзиев, 4.Владимир Айтов, 88.Християн Казаков, 20.Серкан Юсеин, 8.Божидар Васев, 39.Димитър Алексиев
Треньор: Ермин Шиляк

Локомотив (Пловдив)
: 16.Ясин Ел Харуби jalt.jpg , 71.Пламен Крумов, 3.Александър Тунчев, 6.Кирил Котев, 18.Христо Стамов (smqna.jpg 46 - 25.Крум Стоянов jalt.jpg ), 5.Георги Вълчев, 90.Оливие Боне jalt.jpg, 89.Йоан Ласиман (smqna.jpg 81 - 27.Димо Бакалов), 21.Бирсент Карагерен jalt.jpg , 9.Дани Кики (smqna.jpg 46 - 28.Зоран Балдовалиев topka.jpg), 11.Мартин Камбуров jalt.jpg
Резерви: 12.Александър Витанов, 25.Крум Стоянов, 5.Николай Димитров, 27.Димо Бакалов, 19.Димитър Велковски, 14.Айкут Янъков, 28.Зоран Балдовалиев
Треньор: Христо Колев