Томас Тухел дебютира с победа начело на Борусия (Дортмунд). В първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа „жълто-черните“ се наложиха с 1:0 като гост на австрийския Волфсбергер.

Тухел започна с изненада в състава. Той пусна титуляри Йонас Хофман, а остави Кампъл и Кагава при резервите. Това даде резултата в 16-ата минута, когато при контраатака от ляво Хенрик Мхитарян подаде на Хофман и 23-годишният бивш играч на Майнц вкара единственото попадение в мача.

Борусия (Дортмунд) имаше тотално надмощие на стадиона в Клагенфурт, но не успя да стигне до втори гол. Томас Цюндел в 61-ата минута пропиля най-чистото положение за гол за домакините.

На трибуните беше германският национал Лукас Подолски, който от това лято е играч на Галатасарай. Реваншът между Борусия (Дортмунд) и Волфсбергер на „Сигнал Идуна Парк“ е след седмица.