Базел си осигури на практика участие в плейофите на Шампионската лига. Швейцарският тим удари полския Лех (Познан) с 3:1 като гост в първата среща от третия квалификационен кръг на турнира. По този начин „синьо-червените” си осигуриха комфортен аванс преди реванша на своя земя след седмица. Двата тима завършиха срещата в намалени състави.

Михаел Ланг откри за гостите в 34-ата минута, но още в ответната атака Денис Томала изравни. В 66-ата минута домакините останаха с 10 души на терена, след като Томас Кедзиора получи червен картон. От това се възползваха опитните играчи на треньора Урс Фишер. Марк Янко (77) се разписа за 1:2, а крайното 1:3 оформи Давиде Кала секунди преди последния съдийски сигнал. Малко по-късно Талант Джака от гостите също беше изгонен от рефера с червен картон. Реваншът в Швейцария изглежда протоколен. За Базел играе нашият национал Иван Иванов, който обаче все още се възстановява от контузия.

Лех (Пол) – Базел (Швц) 1:3

0:1 Михаел Ланг (34), 1:1 Денис Томала (35), 1:2 Марк Янко (77), 1:3 Давиде Кала (90)