Английският шампион Челси победи Барселона с 4:2 след изпълнение на дузпи в среща от турнира International Champions Cup 2015. В редовното време мачът на стадион "Фед Екс Стейдиъм" в Ландоувър (САЩ) завърши при резултат 2:2.

„Сините” от Лондон започнаха по-активно и белгийският национал Еден Азар (10) им даде преднина с прекрасен гол, преминавайки преди това през трима футболисти на Барселона. В 26-ата минута Оскар нацели гредата след изпълнение на пряк свободен удар. Постепенно каталунците изравниха играта и на свой ред бяха близо до гола, но вратарят Тибо Куртоа спаси след шутове от чудесни позиции на Луис Суарес и Сандро Рамирес. Малко след това Диего Коста излезе сам срещу стража на Барса Тер Щеген, но шутира покрай вратата.

След почивката каталунците бяха по-добрият тим и логично обърнаха резултата. Първи Луис Суарес (52) се възползва от грешка на Аспиликуета и изравни. Курт Зума се опита да изчисти топката от голлинията, но съдията прецени, че има попадение. След това Сандро Рамирес (66) изведе Барселона напред в резултата след чудесен диагонален шут.

Челси успя да изравни чрез Гари Кейхил (85) с глава след центриране в наказателното поле на каталунците и неразчетено излизане на вратаря Жорди Масип, заменил Тер Щеген след час игра.

При дузпите Халилович нацели напречната греда, а ударът на Жерард Пике бе спасен от Куртоа. В същото време футболистите на Челси бяха безгрешни и след точни удари от бялата точка на Фалкао, Моузес, Рамирес и Реми спечелиха двубоя.

Челси - Барселона 2:2 (4:2 след дузпи)

1:0 Еден Азар (10), 1:1 Луис Суарес (52), 1:2 Сандро (66), 2:2 Гари Кейхил (85)