БАТЕ Борисов е на път да достигне за пореден път до плейофите на Шампионската лига. Евробоецът от Беларус направи 1:1 с Видеотон в Унгария и чака реванша със спокойствие.

Първата среща от третия квалификационен кръг премина под диктовката на по-опитните в такива битки гости. Сърбинът  Неманя Милунович откри в 56-ата минута, а домакините успяха да се спазят от загуба чак в края. Бразилецът Пауло Винисиус изравни в 88-ата минута.

В Загреб пък местният гранд Динамо допусна издънка срещу норвежкия Молде - 1:1. Чилийският нападател Анжело Енрике (има преди това кратък престой и в Манчестър Юнайтед) откри за хърватите в 18-ата минута, но отговорът на съперника не закъсня. Само 180 секунди по-късно Ола Камара успя да изравни. Динамо завърши срещата с 10 души, след като португалският халф Пауло Машадо получи червен картон в 65-ата минута.

Видеотон - БАТЕ Борисов 1:1
0:1 Неманя Милунович (56), 1:1 Пауло Винисиус (88)

Динамо (Загреб) - Молде 1:1
1:0 Анжело Енрике (18), 1:1 Ола Камара (21)