Панатинайкос победи Брюж с 2:1 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. По този начин интригата за реванша остана жива. Гостите започнаха по-силно срещата и поведоха с гол на Боли Болинголи-Мбомбо още в 10-ата минута. В 37-ата минута обаче Маркус Берг изравни – 1:1.

Ситуацията за домакините стана още по-напрегната, след като секунди преди почивката полузащитникът Серхио Санчес получи червен картон и те трябваше да доиграят срещата с човек по-малко. Въпреки това те не се отказаха да търсят победата и бяха възнаградени. В 65-ата минута Никос Карелис от дузпа оформи крайното 2:1 за ПАО.

В друг мач от тази вечер Фенербахче и Шахтьор (Донецк) завършиха 0:0. Холандският национал Робин ван Перси записа дебют за домакините. 31-годишният нападател се появи на терена в 68-ата минута, когато смени Муса Соу. От звездната селекция на Фенербахче като титуляри излязоха Симон Кяер, Соуса, Фернандао и Нани.

Панатинайкос - Брюж с 2:1
0:1 Боли Болинголи-Мбомбо (10), 1:1 Маркус Берг (37), 2:1 Никос Карелис (65 – дузпа)